Fotovoltaické baterie jsou nezbytné


Čím dál více se stává fenoménem mít svou fotovoltaické elektrárnu. Ceny elektřiny neustále rostou a nikdo v podstatě neví, kdy se to zastaví a jak to bude pokračovat. Tak co s tím? Můžete se stát poměrně nezávislými. Super volbou je právě fotovoltaická elektrárna. Jak to funguje? Když krásně svítí slunce, jeho paprsky dopadají na solární panel. Tam se sluneční energie přemění na stejnosměrný proud. Díky měniči/střídači se poté proud přemění na střídavou elektřinu. A tu můžete využívat skrz své spotřebiče. Sledujete telku, nabijete mobil, zaběháte si na běžícím páse, jste na počítači, uvaříte, vyluxujete a podobně. Jenže pak nějaká elektřina zbyde? Jednoduše se uloží do fotovoltaických baterií. A v nich zůstane, až ji budete potřebovat. Protože ne po celý den svítí slunce, že?

žarovka

Druhy fotovoltaických baterií
Olověné baterie – když začínaly fotovoltaické elektrárny, existovaly tedy olověné akumulátory. Ty se ale už nepoužívají. Jsou příliš velké a nemají moc velkou životnost. Ačkoli byly vyrobené i modernější olověné baterie, měly i tak nedostatky, a tak se od nich opustilo.

spotřebiče

Lithium-iontové baterie – jsou mnohem lepší. Vydrží až desetkrát déle a jsou malé a lehké a skvělé. Mají mnoho výhod oproti předchozím olověným bateriím. Je zde více variant. Rozdíl je jen v chemickém složení.

Lithium-železo-fosfátové baterie (LiFePO4) – tyto baterie se používají nejvíce. Jsou nejlepší. Jsou bezpečné a stabilní i během velkých teplotních výkyvů a mají dlouhou živostnost.

Firma JOYCE výhradně používá FVE baterie, protože jsou bezpečné a velmi kvalitní. Také mají dlouholetou životnost a jen tak se nezničí. Fotovoltaické baterie jsou velmi důležité, bez nich by fotovoltaika nefungovala tak dobře. JOYCE využívá Vysokonapěťové lithiové baterie GoodWe LX F13.1-H o celkové kapacitě 13,1 kWh, takže vám dává velkou záruku kvality a spokojenosti.