Může být šňůrka na krk nebezpečná?


Pokud se mluví o reklamních předmětech, pak nás nejčastěji napadnou propisky, případně igelitové tašky. Mezi ty méně známé, avšak přesto rozšířené více, než bychom čekali, patří i šňůrka na krk. Jedná se o různě dlouhou smyčku, kterou přehodíte přes krk, na jejímž konci obvykle najdeme klasický kovový spínač. Slouží k tomu, abychom si na ní zavěsili to, co zrovna potřebujeme mít po ruce, případně nechceme ztratit, aniž by nám to překáželo v práci. Zdaleka nejčastěji se to týká klíčů, avšak ty nejsou ani zdaleka jediné.

na šňůrce můžeme mít i přívěsek

Jen málokdy se však u tohoto typu propagačního předmětu řeší jeho bezpečnost. Když se totiž nad tím zamyslíme, zjistíme, že právě tyto šňůrky sebou ze všech, které se nabízí, přináší zdaleka nejvíc rizika. A je jen škoda, že si to uvědomuje tak málo lidí. Přitom věcí, které se nám díky nim mohou přihodit, je skutečně hodně.

V první řadě je zde samozřejmě riziko, že nás za ni někdo uškrtí. Pro útočníka totiž není žádným problémem se k nám zezadu přiblížit, popadnout šňůrku a přitáhnout ji. A věřte, že bez kyslíku se dlouho bránit nevydržíte. Proto, pokud takto nosíte například klíče, je mějte skryté například pod bundou či tričkem s vysokým límcem, aby je nebylo vidět.

USB pro zavěšení na šňůrku

Další nebezpečí spočívá v tom, že se nám o něco zachytí. Nejhorší to je například tehdy, pokud se dostane do nějakého stroje, který se hýbe a utahuje ji. Příkladem mohou být jezdící schody. Pokud u nich upadneme a šňůrka se dostane mezi ně, pak máme velký problém.

Dávat pozor musíme také na váhu předmětu, který na ní máme zavěšený. Pokud totiž bude příliš velká, pak se šňůrka může přetrhnout a ona věc spadne. Pokud se jedná například o mobilní telefon či jiné zařízení, pak se může i poměrně snadno rozbít. Horší navíc je, pokud si toho hned nevšimneme.

Je tedy jasné, že se jedná o bezesporu dobrý vynález, avšak měli bychom být při jeho používání opatrní. Nikdy totiž nevíme, co se může stát.