Máte rádi chemii?


Chemie není pro většinu školáků oblíbený předmět, ale chemie je jeden z nejpotřebnějších předmětů v našem životě.

Můžete se porozhlédnou ve vaší kuchyni, koupelně a WC a kolik uvidíte kolem sebe chemie? V kuchyni to budou všechny potraviny, na každé bude uvedeno složení a vždy na najdete něco z chemie. A čistící prostředky? To je jedna velká chemie, protože přípravek na mytí nádobí bude mít jistě jiné složení než prášek na praní a čistící prostředek na WC? Tím byste jistě nádobí umývat nechtěli.

chemie do bazénu

Chemie zajišťuje hygienicky čisté prostředí pro náš spokojený život bez nemocí. Jen chemické ošetření vody ji udělá pitnou a nezávadnou pro nás a hlavně naše nejmenší. Právě voda je s chemií největší kamarád, protože jistě víte, jak rychle se čistá voda umí zkazit. A to nemusíte mít bazén, často stačí i zapomenutí sklenička s vodou než odjede na dovolenou a po návratu se jistě už toho, co se ve skleničce vytvoří ani nedotknete. Všude kolem nás, takže i ve vodě je spousta mikroorganismů, o kterých jako laici vůbec nevíme, protože je nevidíme.

I voda v bazénech potřebuje chemii. Chemie do bazénu musí být dostatečně agresivní k mikroorganismům, ale nesmí být škodlivá pro organismus lidský a to především k našim nejmenším dětem, které často při vodních hrátkách i část vody dostanou do pusy a spolknout, nebo se jim dostane do plic. Proto je už každé chemie vždy nutné přesné dávkování. Nikdy nepřesahujte dávkování, protože si z bazénu můžete vytvořit skutečně nepříjemné prostředí, které v nejlepším případě odnesete nějakým tím kožním ekzémem.

chemie do bazénu

Chemie na základní škole vás možná nebavila, ale buďme rádi za všechny ty, kteří se chemii věnují jako své profesi a hledají a nacházejí stále nová řešení a složení chemických přípravků. V oblasti chemie nikdy nedojdou na pomyslný konec. Stále bude co objevovat a zkoumat.