Představujeme hru Minecraft


Minecraft je jedna z nejslavnějších her na světě. Je jen málo lidí, kteří o ní nikdy neslyšeli. Její boom přišel hlavně kolem roku 2016, kdy se spousta influencerů rozhodlo na Youtube točit let’s playe na tuto hru. Někteří si na těchto herních videích dokonce založili celý kanál, a samotný Minecraft jim pomohl rozjet kariéru. Hra byla vyvinuta v roce 2009 švédským vývojářem jménem Markus Persson. V roce 2011 byla hra představena veřejnosti a získala velký úspěch. Hra vyšla pod studiem Mojang Studios. V současné době je to nejprodávanější videohra v celé historii.Hra je možná pro jednoho i více hráčů. Jde v ní o vytváření a rozbíjení různých bloků. Hra se odehrává v trojrozměrném světě.

hra

Je dostupná v dvou režimech, a to je Survival a Creative. Jak už název napovídá, Creative je zaměřené spíše na kreativitu, hráči zde dostávají jídlo a zásoby, které je udržují při životě. V rámci režimu Survival nedostávají zásoby ani jídlo, a musí se tedy spolehnout na sebe i při obstarávání těchto zásob. Cíl hry je jednoduše prozkoumávat, stavět a přežít. https://www.novinky.cz/muzi/436988-sance-prezit-apokalypsu-maji-jen-ti-pripraveni-a-idealne-na-venkove.html Nemá žádný konkrétnější cíl. Hrát může hráč sám, nebo i v online prostoru s ostatními hráči. Z hry, která byla dostupná pouze na PC, je nyní hra dostupná i na tablety, mobilní telefony, nebo na XBOX.

minecraft

Co se týče mobilních telefonů, je dostupná na systémy Android i Iphone. Další možností ve hře je vytvořit si svůj vlastní server Minecraft hosting. Jedná se o program, na kterém budete hrát Minecraft. Pokud máte svůj hosting, máte možnost daleko větší svobody a kreativity ohledně hry. Můžete přidávat různé pluginy, stanovit si nová pravidla, měnit nastavení serveru a spoustu dalších možností. K těmto účelům se doporučuje využívat spíše placené veřejné hostingy než ty zdarma, protože ty, které jsou zdarma, mají často spoustu omezení nebo chyb, které ty placené nemají.