Zahajujeme činnost stavební firmy se specializací na demoliční práce


Demoliční práce všeho druhu počínaje ručními bouracími pracemi a konče komplexním stržením velkých vícepatrových budov jsou poptávanou činností v celé republice. Stále je zapotřebí někde něco zbourat, zdemolovat a odvézt hromadu sutin, a pro tyto účely se využívá i těžká technika. Ruční bourací práce mohou probíhat buď čistě formou ručního nářadí, například kladiva a sekáče, anebo s využitím pneumatického kladiva. Tomu neřekne v laické veřejnosti jinak, než sbíječka.

kompresor na stavbě

Sbíječku zná asi každý, a tak možná i málokoho překvapí, že kladivo nepracuje samo o sobě jako Perpetuum mobile, ale že je to zařízení připojené k mobilnímu kompresoru. A právě zde začíná mnoho demoličních prací. Sbíječka je velmi razantní, poradí si i s velice obtížným terénem, s tvrdým betonem, s dlažbou, s kamenem, se zdivem, s armovanými betonovými pláty, s litým betonem a s kombinací různých stavebních materiálů.

mobilní kompresor

K provozu sbíječky tedy potřebujete mobilní kompresor Pískovačky. Je to dieselový agregát, který produkuje dostatek stlačeného vzduchu, a na jeho výstup lze připojit buď pneumatické kladivo, anebo jiný nástroj, například tryskací pistoli. Ta se stavebním firmám může hodit pro tryskání ocelových konstrukcí, například mostů, zábradlí, plechových střech, schodišť, konstrukcí rozhleden, vysílačů atd.

Výhodou mobilního kompresoru je právě jeho mobilita, snadno s ním vycestujete do jakéhokoli prostředí, stačí jej připojit k automobilu na tažné zařízení a přesouvat se z místa na místo, tím pádem si můžete dovolit provádět demolice staveb prakticky kdekoli. K provozu kompresoru není zapotřebí elektrifikace, lze tedy pracovat v terénu i bez elektrického proudu. Jediné, co je třeba, je dostatek paliva v kanystrech. A samozřejmě zdatná obsluha, protože práce se sbíječkou je pro tvrdé chlapy, a obsluhovat pneumatické kladivo vyžaduje značnou fyzickou i psychickou odolnost.