Pouzdro na sluneční brýle si přibalte i do cyklobrašny


Chystáte se na dovolenou na Třeboňsku, které patří k cyklistickým rájům? Je zde k dispozici mnoho cyklotras, z nichž drtivá většina vede po rovině, a tak jsou tamní stezky vhodné i pro malé děti. Je tu zároveň velmi klidné prostředí a především malebná krajina, co osloví vaši psychiku a podpoří boj proti stresu a depresím. Měli byste však mít i potřebné vybavení.

sluneční brýle

Jízda s brýlemi a bez brýlí

Cyklistika je bezpečný sport za určitých okolností, zejména pokud dodržujete dopravní předpisy, příliš neriskujete v nesjízdném terénu a máte k dispozici vhodnou výzbroj. Součástí výzbroje bývá většinou přilba a rukavice a někteří lidé si navlékají i chrániče kolen a loktů. Někdo také preferuje cyklistické brýle, a zde se můžeme v názorech poněkud rozcházet. Ne vždy je totiž jízda s brýlemi pohodlná a příjemná.

žena s brýlemi

Někdo brýle na kole nesnese už jen kvůli omezení periferního vidění a prokluzování na propocené pokožce nosu a uší. Stává se, že se brýle na kolo využijí jen tam, kde je to vysloveně nutné, a to je například při jízdě těsně před západem či východem Slunce. Jestliže kupříkladu směřujete přímo proti vycházejícímu či zapadajícímu Slunci, může vás natolik oslnit, že přestáváte vidět. Nebezpečné je to zejména na mokré silnici, od níž se sluneční paprsky odráží přímo vám do očí. Tehdy výborně poslouží brýle polarizační, ale jakmile slunce zajde za obzor, anebo jej zahalí mrak, brýle můžete opět sundat a uložit je do obalu.

Pouzdro na sluneční brýle tedy užijete i při cyklistice, vložíte je například do přední cyklobrašny na předních řídítkách, kde máte umístěnou mapu a mobil, a zde je perfektně při ruce za každých okolností. Nemusíte mít pouzdro s brýlemi v zadní kapse trička nebo zahrabané mezi věcmi v zadních brašnách, a zároveň není třeba mít brýle neustále na očích anebo dokonce zavěšené na krku na šňůrce.