Dovolená na Českobudějovicku po celý rok


Bydlíte v nějakém velkém městě a chystáte se na dovolenou do přírody, nejlépe v tuzemsku? A domníváte se, že kdybychom vám nabídli pobyt v penzionu v Českých Budějovicích Penzion u Rudolfa, že byste jej s díky odmítli, protože přece nebudete plánovat pobyt v dalším městském prostředí? Pak bychom vás mohli některými argumenty přesvědčit o tom, že to s dovolenou ve městě nemá nic společného.

park Stromovka

Okrajová část města – vhodné ubytování v Českých Budějovicích připadá v úvahu tehdy, je-li penzion umístěn mimo městské centrum i mimo okrajová sídliště, nejlépe v blízkosti městského parku. Je tu skutečný klid, příjemné prostředí, pěšky to máte do centra jen kousek a míříte přes rozsáhlý park Stromovka k soutoku Malše s Vltavou a k Sokolskému ostrovu.

vysílač na Kleti

Jednodenní výlety – České Budějovice se nachází ve velmi výhodné poloze vůči přírodním krásám v okolí. Rozložte si před sebou papírovou turistickou mapu v měřítku 1:50 000 a záhy zjistíte, že máme pravdu. Východním směrem zavítáte do Třeboně a k malebnému hornímu toku Lužnice. Směrem na sever se pouhých deset kilometrů od centra města nachází zámek Hluboká nad Vltavou a nedaleký rybník Bezdrev, oblíbený jako rekreační lokalita pro kempování a vodní sporty. A budete-li sledovat tok Vltavy proti jejímu proudu, uvítá vás krajina Blanského lesa, tajemného a velmi romantického pohoří s nejvyšším vrcholem Kletí, která tvoří krajinnou dominantu nad Českými Budějovicemi i Českým Krumlovem.

Dovolená po celý rok – Na Českobudějovicku je krásně od jara do zimy, můžete tu prožít báječný Advent a vánoční svátky, oslavit příchod Nového roku, přivítat jaro s kvetoucími stromy v parcích, projít se v létě po bosonohém chodníku u Jiráskova mostu, vypravit se na kole po cyklostezce podél Vltavy nebo si řeku rovnou splout, třeba až z Vyššího Brodu. A (nejen) na podzim vás přivítá některá z tamních cukráren, čajoven a restaurací v historickém městském jádru, kde je příjemné posezení.