Čím se vyznačuje potrubí a armatury z PVC


Chystáte se pořídit na zahradu bazén a připravujete se na instalaci potřebného příslušenství? V první řadě bude zapotřebí zajistit bazénu přístup k pitné vodě skrze vhodné potrubní rozvody. K tomu se nabízí buď potrubí z polypropylenu nebo z neměkčeného PVC. Polypropylen však nemá takové mechanické vlastnosti, jimiž by mohl konkurovat zmíněnému polyvinylchloridu. Z PVC se tak stala plastická hmota, velmi vyhledávaná v různých oborových odvětvích.

holčička ve vodě

Pevnost a spolehlivost

PVC se stalo synonymem pro pevnost a spolehlivost instalatérských rozvodů vody pro pitné i užitkové účely. Spolu s polypropylenem zcela nahradilo klasické ocelové pozinkované nebo dokonce olověné potrubí a armatury, jimž konkuruje zejména cenou, pevnostními charakteristikami, hmotností, dostupností a snadnou instalací. PVC-U SCH 40 koleno 90° chlorito.cz a další armatury i potrubí lze bez problémů využít jak pro technické šachty, tak i pro pokládku pod úroveň země a zajistit tím rozvádění vody do různých prostředí i vzdáleností.

plavec v bazénu

Zdravotní nezávadnost

Neměkčený polyvinylchlorid neboli PVC je plastická hmota, jejíž vlastnosti prověřila léta praxe v různých oborech, mimo jiné i v potravinářské výrobě, v zemědělství a ve zdravotnictví. Tento plast prokazatelně neuvolňuje žádné toxické složky v kontaktu s pevnými, kapalnými i plynnými látkami a lze jej považovat v tomto směru za naprosto bezpečný. Z tohoto důvodu není nutné se zdráhat ani při instalaci či rekonstrukci rozvodů vody pro rodinné domy včetně exteriérů, kam patří zavlažovací systémy, bazény, jezírka, fontány a vířivé lázně.

Chemická odolnost

Velmi důležitou vlastností neměkčeného PVC je odolnost vůči mnoha druhům minerálních a organických kyselin a zásad. Této schopnosti lze využít pro kontakt s vodou, ošetřovanou chlor šokem a dalšími agresivními prostředky bazénové chemie.