Těšíme se na maturitní ples


Maturitní ples je spolu s tanečním kurzem jedním z nejoblíbenějších témat, která se řeší mezi mladou dospívající generací. Kdo z vás, coby šestnáctiletý, taneční kurz absolvoval a maturitu má již dávno za sebou, bude s velkou pravděpodobností s láskou vzpomínat na toto období „nezralých malin“, kdy se mladí lidé teprve rozhodují o dalších životních krocích, a kdy je pro ně docela „obyčejná“ zkouška z dospělosti velkým životním předělem.

šaty na maturitní ples

Tématem „zkoušek z dospělosti“ se zabývá i stejnojmenný televizní seriál, a ačkoli byl natočen již v roce 1980, stále nás oslovuje svými nadčasovými událostmi. V jeho úvodním dílu se kameraman zaměří na taneční parket maturitního plesu a ono slavné „stužkování“. Tento tradiční rituál si neodpustíme ani dnes a vnímáme jej podobně, jako pasování rytíře do šlechtického stavu. Maturitní stužka se stává symbolem dospělosti, kdy se dětský svět rázem mění na dny plné osobní odpovědnosti nejen za sebe sama, ale i za svou rodinu, za své příbuzné a blízké, i za celou společnost.

garderoba na ples

Možná i právě proto vnímáme, že je třeba se na tuto slavnost náležitě nachystat. Součástí maturitních plesů je i patřičná garderoba, zejména u dívek rozhoduje osobní vkus a volba vhodných barevných plesových šatů na maturitní ples https://www.svatebni-saty-spolecenske-plesove.cz/barevne-plesove-saty-na-maturitni-ples. Rozhoduje zde střih, délka, materiál, barva tkaniny a samozřejmě i pohodlí.

K šatům je také nutné volit vhodnou obuv, výhodu mají dívky, co mají již prošlápnuté střevíce z tanečních kurzů, které na maturitní období mnohdy přímo navazují. Obuv a šaty pak doplní kabelka s intimními potřebami a případně mobilní telefon ve vhodném obalu. Rodiče se obvykle postarají i o fotodokumentaci nebo o videozáznam a máte pak k dispozici na památku slavnostní zakončení maturitního ročníku, které vám vždy navodí nostalgické pocity, jestliže se odhodláte po letech znovu prohlédnout vaše já z doby, kdy slovo „dospělost“ patřilo k nejvyslovovanějším.