Neshody mezi nájemníky komplikují úklid v paneláku


Také řešíte úklid v paneláku, respektive pouze v jeho společných prostorách různými hádkami a dohady? Nedokážete se shodnout na alespoň základních pravidlech slušného chování a vstřícnosti a mezi vámi, co uklízíte pravidelně dle rozpisu jsou i tací, kteří úklid naprosto ignorují? Pak by pro vás byl vhodný postup skrze externí úklidovou firmu. O co se dovede postarat a co za vás tito lidé vyřeší?

úklidové práce

Umývání oken – jedna z nejnebezpečnějších činností v rámci úklidových prací. Někteří lidé se zdráhají mýt okna ve vyšších patrech, a mají proč, protože pouhé podklouznutí, ztráta rovnováhy a jediný nešikovný pohyb mohou ukončit během zlomku vteřiny váš život.

Schodiště – mytí schodů a prostor v mezipatrech je běžné a úklidové služby Ostrava https://tnuklid.cz/ tuto práci zastanou zcela bez problémů. Nemusíte pak řešit, zda pan Luděk vytřel schody v druhém patře, když o něm víte, že mu úklidové práce moc nevoní.

Výtah – úklidové práce se týkají i výtahů v panelových domech, tedy samozřejmě nikoli výtahové šachty, ale vnitřních prostor kabinky. Úklid v těchto místech se vztahuje na výtahy osobní i nákladní.

koště na chodníku

Vstupní vestibul – na toto se občas při společném úklidu zapomíná, a tak se tu objevují zašlapané cestičky od prachu s blátem a poštovní schránky a vstupní prosklené dveře tu také nebývají dobrou vizitkou. Pamatujte, že každá návštěva, která vstoupí do vašeho domu, vnímá citlivě i tyto prostory.

Sklep – pamatujete se na film „Kulový blesk“, jak kvůli paní Jechové Josef Abrhám podnikal nebezpečné a náročné kousky se stěhováním uhlí se sklepních kójí? Toto se naštěstí dnes již v činžovních domech nevyskytuje, ale i přesto má úklidová firma co na práci. Vytřít podlahu, utřít prach, umýt dveře a okna ve sklepních prostorách, případně provést dezinfekci či odstranění hrubších nečistot (bláta, kamenů apod.) je také čas od času nutné.