Fungují kosmetické produkty s kolagenem?


Pokud jde o složky, které mají velký vliv na vaši pleť, kolagen je rozhodně jednou z nich. Pokud máte rádi produkty, které podporují mladistvou a zpomalují stárnutí, kolagen je přesně jeden z nich a má pro vás spoustu benefitů. Kolagen je totiž tím nejdůležitějším proteinem v našem organismu. Je zodpovědný za to, že naše pleť vypadá mladistvě. Naše plet stárne přirozeně. Ale její stárnutí ovlivňuje spousta faktorů. Některé pomáhají k tomu, aby byla pleť mladší, některé zase urychlují. Na trhu je celá řada kosmetických produktů, které v sobě obsahují kolagen. Fungují ale tyto produkty? Nebo se jedná pouze o marketingový tah na to, byste kupovali více produkty kosmetických firem?

kolagen

Nejprve se podívejme, co to tedy ten kolagen vůbec je. Kolagen bývá někdy označován jako podpora celého těla. Je to nejdůležitější strukturální protein v našem těle, takže přirozeně funguje jako podpora. Má vliv na kost, klouby, šlachy, pleť, nehty, vlasy, orgány a spoustu dalších věcí. Kolagenu začínáme přirozeně produkovat méně po dvacátém roku života. K tomu přispívají vnější faktory, jako je kouření, sluneční záření, smog. Kolagen v kosmetice ale není možná tak účinný, jak si myslíte.

krém

Molekuly kolagenu, které jsou přidány do krému, jsou příliš velké na to, aby pronikly do vaší pokožky a vykonaly tam práci kolagenu. Přes různé krémy a séra to tedy nepůjde. Nicméně je pravda, že kolagen pleť skvěle hydratuje. Pokud tedy hledáte primární krém hydratační, bude ten s obsahem kolagenu skvělou volbou pro vás a vaši pleť. Jestli chcete své pleti dodat to nejlepší, začněte spíše užívat kolagen jako doplněk stravy. Pokud si vyberete opravdu kvalitní, například collagen Orcacollagen, dodáte to nejlepší nejen vaší pleti, ale také ostatním částem těla, na které má kolagen přímý vliv. Stačí ho jen užívat pravidelně.