Musíme si pomáhat


Většina z nás má teplo, střechu nad hlavou, jídlo, a to je snad to nejvíce, co si můžeme přát. Představte si, že ostatní lidi nemají třeba ani na máslo a kousek chleba, nebo žijí na ulici, a to je teprve hrozné. Já osobně si vlastně vůbec nedokážu představit, že bych byla někdy v takové situaci. No ale abych pokračovala dál v článku.. před nějakou dobou jsem si to vlastně pomaličku začala všechno uvědomovat. Dříve jsem hrozně moc řešila peníze, ale teď je to přesně naopak: snažím se říkat si, že se mám ještě dobře oproti těm, co nemají ani to základní málo, co by měl mít každý člověk.

s

Díky bohu, že jsou různé organizace, které pomáhají lidem v nouzi, bez domova a dávají těmhle lidem finanční pomoc pro osoby hypoteka-bez-registru. Upřímně zakladatele těchto organizací obdivuji a pokud bych jednou měla taky hodně peněz, určitě bych udělala to samé – vždycky jsem chtěla pomáhat lidem, a to by byl můj další splněný sen. Ale to není všechno, co se dá pro takové lidi udělat. Občas se stane, že jdu třeba na nákup pro pár věcí a přede mnou je paní, která nemá celou částku na to ten nákup zaplatit. Většinou tihle lidi v nákupním košíku opravdu mají jenom základní věci, jako je chleba, máslo, rohlíky, zeleninu a tak podobně. A samozřejmě už jsem párkrát nákup zaplatila.

d

Pomáhat se má a když vidím, že ten člověk nemůže a že si bere jenom základní potraviny a kolikrát i to málo mu stačí, občas se mi z toho chce brečet, protože najednou si vždycky uvědomím, že toho mám docela dost a mám střechu nad hlavou, jídlo a další základní věci, kteří třeba ani ostatní nemají. A tohle je dobrá rada pro vás. Pokud taky rádi pomáháte jako já, tak občas můžete udělat dobrý skutek a když uvidíte někoho v nouzi, tak mu nějakou tu korunu dát (samozřejmě je to na vás, jen pokud budete chtít) a uvidíte, že se vám to vrátí.